Ørstedvej 10, Jels
DK-6630 Rødding

Tlf.: +45 7455 2869
Fax: +45 7455 3107
E-mail: info@jels-ms.dk
CVR nr.: 1156 8785

Motionscenter

I vores moderne motionscenter tilbyder vi alt fra styrketræning, konditionstræning, rygtræning og fedtforbrænding til spinning, træning med bolde, EasyLine-cirkeltræning samt det nye og hotte Zumba. Alt sammen under kyndig vejledning af vores 13 frivillige instruktører, hvor af én er fysioterapeut.

Vores instruktører laver gerne et trænings- eller genoptrænings- program, som passer lige til dig. Kontakt instruktør Erling Dammose på telefon 61 79 26 92.

Bliv medlem her

Kommende holdaktiviteter i motionscentret:

Tirsdag den 27/10-2020:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
06.00-06.45:Crossgym - Karle (v/Niels Bendix)
09.00-10.00:Spinning (v/Verner Raahauge)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
16.45-17.45:Yoga (v/Birgitte Larsen)
17.30-18.20:CROSSFIT (v/Linda Werner)
18.30-19.30:Jumping Fitness (v/Anette og Pia)

Onsdag den 28/10-2020:
10.00-11.00:Easyline, cirkeltræning (v/Erling Dammose)
18.00-19.00:Mave-balde-lår (v/Randi Krab)
19.00-20.00:Mave-balde-lår (v/Randi Krab)

Torsdag den 29/10-2020:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
06.00-06.45:Crossgym - Karle (v/Niels Bendix)
09.00-10.00:Spinning (v/Verner Raahauge)
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Erling Dammose)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
18.30-19.00:Powerspinning (v/Charlotte Holm)
19.00-20.00:Rygtræning (v/Mette Fink)
19.00-20.00:Dance Fitness (v/Charlotte Damgaard Hansen)

Fredag den 30/10-2020:
09.00-10.00:Seniormotion (v/Jette Steen)
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Erling Dammose)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)

Lørdag den 31/10-2020:
10.00-11.00:CROSSFIT (v/Randi Krab og Rasmus Fabricius)

Mandag den 2/11-2020:
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Svend Dahl og Steen Juhl)
09.00-10.30:Motionsdamer (v/Ingrid Munksgaard)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
18.00-19.00:Mave-balde-lår (v/Randi Krab)
19.15-20.15:Spinning (v/Randi Krab)
19.15-20.15:Dance Fitness (v/Henriette Steentoft)

Tirsdag den 3/11-2020:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
06.00-06.45:Crossgym - Karle (v/Niels Bendix)
09.00-10.00:Spinning (v/Verner Raahauge)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
16.45-17.45:Yoga (v/Birgitte Larsen)
17.30-18.20:CROSSFIT (v/Linda Werner)
18.30-19.30:Jumping Fitness (v/Anette og Pia)
19.30-20.30:Spinning (v/Morten List)

Onsdag den 4/11-2020:
10.00-11.00:Easyline, cirkeltræning (v/Erling Dammose)
18.00-19.00:Mave-balde-lår (v/Randi Krab)
19.00-20.00:Mave-balde-lår (v/Randi Krab)

Torsdag den 5/11-2020:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
06.00-06.45:Crossgym - Karle (v/Niels Bendix)
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Erling Dammose)
09.00-10.00:Spinning (v/Verner Raahauge)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
18.30-19.00:Powerspinning (v/Charlotte Holm)
19.00-20.00:Rygtræning (v/Mette Fink)
19.00-20.00:Dance Fitness (v/Charlotte Damgaard Hansen)

Fredag den 6/11-2020:
09.00-10.00:Seniormotion (v/Jette Steen)
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Erling Dammose)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)

Lørdag den 7/11-2020:
07.00-08.00:Spinning (v/Morten List)

Søndag den 8/11-2020:
10.00-11.30:Crossfit & Jumping fitness combi (v/Anette og Linda)

Mandag den 9/11-2020:
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Svend Dahl og Steen Juhl)
09.00-10.30:Motionsdamer (v/Ingrid Munksgaard)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
18.00-19.00:Mave-balde-lår (v/Randi Krab)
19.15-20.15:Spinning (v/Randi Krab)
19.15-20.15:Dance Fitness (v/Henriette Steentoft)

Tirsdag den 10/11-2020:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
06.00-06.45:Crossgym - Karle (v/Niels Bendix)
09.00-10.00:Spinning (v/Verner Raahauge)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
16.45-17.45:Yoga (v/Birgitte Larsen)
17.30-18.20:CROSSFIT (v/Linda Werner)
18.30-19.30:Jumping Fitness (v/Anette og Pia)
19.30-20.30:Spinning (v/Morten List)

Onsdag den 11/11-2020:
10.00-11.00:Easyline, cirkeltræning (v/Erling Dammose)
18.00-19.00:Mave-balde-lår (v/Randi Krab)
18.00-19.00:Mave-balde-lår (v/Randi Krab)
19.00-20.00:Mave-balde-lår (v/Randi Krab)

Torsdag den 12/11-2020:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
06.00-06.45:Crossgym - Karle (v/Niels Bendix)
09.00-10.00:Spinning (v/Verner Raahauge)
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Erling Dammose)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
18.30-19.00:Powerspinning (v/Charlotte Holm)
19.00-20.00:Rygtræning (v/Mette Fink)
19.00-20.00:Dance Fitness (v/Charlotte Damgaard Hansen)

Fredag den 13/11-2020:
09.00-10.00:Seniormotion (v/Jette Steen)
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Erling Dammose)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)

Lørdag den 14/11-2020:
07.00-08.00:Spinning (v/Morten List)
10.00-11.00:CROSSFIT (v/Randi Krab og Rasmus Fabricius)

Mandag den 16/11-2020:
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Svend Dahl og Steen Juhl)
09.00-10.30:Motionsdamer (v/Ingrid Munksgaard)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
18.00-19.00:Mave-balde-lår (v/Randi Krab)
18.00-19.00:Mave-balde-lår (v/Randi Krab)
19.15-20.15:Spinning (v/Randi Krab)
19.15-20.15:Dance Fitness (v/Henriette Steentoft)

Tirsdag den 17/11-2020:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
06.00-06.45:Crossgym - Karle (v/Niels Bendix)
09.00-10.00:Spinning (v/Verner Raahauge)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
16.45-17.45:Yoga (v/Birgitte Larsen)
17.30-18.20:CROSSFIT (v/Linda Werner)
18.30-19.30:Jumping Fitness (v/Anette og Pia)
19.30-20.30:Spinning (v/Morten List)






Priser Kasse Online
Engangsbillet
60,- kr.

10 turs kort
405,- kr.
390,- kr.
1 måneds kort
325,- kr.
305,- kr.
3 måneders kort
760,- kr.
730,- kr.
6 måneders kort
1.120,- kr.
1.070,- kr.
8 måneders kort
1.510,- kr.
1.415,- kr.
12 måneders kort
2.090,- kr.
1.990,- kr.

Engangsbillet (u. 18 / o. 65 år)
40,- kr.

10 turs kort (u. 18 / o. 65 år)
290,- kr.
270,- kr.
1 måneders kort (u. 18 / o. 65 år)
225,- kr.
200,- kr.
3 måneders kort (u. 18 / o. 65 år)
500,- kr.
470,- kr.
6 måneders kort (u. 18 / o. 65 år)
760,- kr.
705,- kr.
8 måneders kort (u. 18 / o. 65 år)
1.005,- kr.
930,- kr.
12 måneders kort (u. 18 / o. 65 år)
1.365,- kr.
1.270,- kr.

Gruppekort (min. 10), pr. deltager
55,- kr.


Alle medlemmer/brugere skal registreres ved indmeldelse, OG ved fornyelse/forlængelse af kort, herunder også 10-turs kort. Deltagelse i vores hold kræver tildeling af pinkode og online reservation her.

Priserne er gældende fra den 1/1-2013.

Online booking af overnatning
Vidste du at...

Nyheder
02/05-2020:
Medlemsinformation

12/03-2020:
Fitnesscentret lukket p...

04/02-2020:
Spis Sammen 2020 - se a...

Åbningstider
Centret/Motionscenter:
Man - Fre 7.00 - 21.00
Lør - Søn 8.00 - 19.00
Køkkenet:
Man - Lør 11.00 - 14.00
& 17.00 - 19.30